Önismereti tanácsadás

Önismereti tanácsadás
a számmisztika tükrében

Az önismereti tanácsadásnál a számmisztikát, a kronobiológiát, s egy kis asztrológiát hívok segítségül. Először erről olvashatsz, a két terület azonban – az önismeret és a virágterápia – jelentősen összefügg, hiszen ahhoz, hogy megtaláljuk annak az okát, hogy miért van minden bajunk ezzel a világgal, netán már addig is eljutottunk, hogy fizikai szintű problémákkal is küszködünk, az első lépcsőfok lehet az önismeret.
Annak felismerése, hogy milyenek vagyunk valójában, milyen lehetőségeket hoztunk erre a világra, miben vagyunk jók, mik a gyenge pontjaink, és hogyan tudjuk pozitívan használni a kapott képességeket. Mi a sorsfeladatunk, amely természetesen nem egy, a szó legszorosabb értelmében, hanem az a mód, ahogyan meg kell közelítenünk a feladatot. Vezetésre teremtettem vagy éppen beosztotti munkára? Gyakorlatias, praktikus szemléletmód jellemző rám, vagy inkább művészi beállítottságú vagyok. Ezek nagyon egyszerű példák ugyan, de rávilágítanak a lényegre. Nagyon sok ember teljesen más területen próbál boldogulni, mint ami őt boldoggá tenné. Már ez ok az aggodalomra, hiszen ha túl sokáig próbálunk széllel szemben menetelni, elfogy az energiánk, és kicserepesedik a bőrünk. Tehát: energiahiány és betegség lehet a vége. Persze nem mindenki egyenlő adag energiával rendelkezik, van, aki sokkal tovább bírja a nem rá szabott életet, munkát, de van, aki igen rövid idő alatt belebetegszik. Erre is lehet következtetni az önismereti módszerekből. Ha jól tudunk sáfárkodni a hozott képességeinkkel, és mi is hozzátesszük a magunkét: az energiáink negatív hatásait visszaszorítjuk, a pozitívakat meg szorgosan gyakoroljuk, akkor szinte automatikusan valósítjuk meg a sorsfeladatunkat, hiszen a lehetőségek ilyenkor az ölünkbe potyognak, csak észre kell venni.
A személyiségelemzésen kívül választ kaphatunk az időnumerológia segítségével arra is, hogy milyen időszakban mire kell inkább az energiánkat fordítani, mert ahhoz kapunk plusz energiát. Megérthetjük párunkat, gyerekünket, anyánkat… Összeférhetőségünk gyenge és erős pontjait. A tervezésben is segít, mert nem mindegy, hogy milyen időszakunkban kezdünk egy házépítésbe (persze a valutaárfolyam sem utolsó szempont…), vagy mikor akarunk megszabadulni egy nagyon nem kívánatos kapcsolatból. Miért ilyen a gyerekem? Hány szülő teszik fel ezt a kérdést, és hányszor, amíg a gyerek felnő? Magam is gyűjtöttem némi tapasztalatot a gyereknevelés terén – fiatalon mint óvónő, majd saját gyerekeim által –, de legkisebb lányomat igazán akkor értettem meg, amikor mélyebben beleástam magam a numerológiába, a karakterelemzésbe. Akkor esett le a tantusz, miért annyira más ő, mint én, és hol vagyunk mégis hasonlóak? A gyerekneveléshez nagyon komoly segítséget tud nyújtani a karakter ismerete, szülőnek, gyerekekkel foglalkozóknak egyaránt.
Egy ma megszületett babáról meg lehet mondani, hogy milyen bánásmód való neki: például az egyik baba a szigorúan betartott napirendhez ragaszkodik, a másik meg pont ellenkezőleg. Az egyik a védett, biztonságos, ismerős közegben érzi jól magát, a másik akkor, ha mindig történik valami új dolog körülötte, és így tovább. Ezért van, hogy egy családon belül is sokszor olyan eltérőek a gyerekek, mert más energiákkal születtek. Persze a környezet is nagyon sokat számít, és előhozhatja a személyiség pozitív, rosszabb esetben a negatív oldalait. Mindenkiben van ez is, az is, de nem mindegy, hogy melyiket működtetjük gyakrabban. A tudatos gyerekneveléshez a személyiségelemzés mint egy iránytű, rámutathat a legfontosabb irányokra. És még egy nagyon fontos dolog: fogadjuk el magunkat, másokat, s a körülöttünk lévő világot olyannak, amilyen. Egy dolgot tehetünk: kizárólag a saját hozzáállásunkon tudunk változtatni, azon, hogy milyen érzelmekkel éljük meg a dolgokat. Semmi nem csak rossz vagy jó, szép vagy csúnya. (Gyönyörű, kívánatos nő megy az utcán. Ezt is hogy unhatja valaki… :-)  Szakállas vicc, de tanulságos!) Mindennek van másik oldala, és amikor egy eseményt rosszul élünk meg, dühvel, elkeseredéssel, többet ártunk magunknak, mint gondolnánk! Apropó: gondolatok. És ami körül a gondolataink járnak, azt behozzuk az életünkbe. Erről szól a vonzás törvénye, s az a bizonyos nagysikerű könyv, a Titok is. De nem csak az anyagi javakat, a jó párkapcsolatot lehet bevonzani, hanem a negatív dolgok tömkelegét. „Nekem semmi jó nem történik az életemben!” – hát nem is, mert amíg ilyeténképpen búslakodik szegény, lehajtott fejjel, addig a JÓ-ban majd felbotlik, csak nem veszi észre. Rosszabb esetben a JÓ megijed ennyi szomorúság láttán, és elkerüli őt nagy ívben. A baj csak az, hogy néha nem tudunk megszabadulni azoktól a gondolatoktól, amivel bizony bevonzzuk a nem kívánatos dolgokat az életünkbe.
És itt vezetném át a „körbenjáró” gondolatmenetet a Bach-virágterápiára, amely erre a problémára több megoldást is nyújt. Van eszencia kimondottan a gondolati „körhintára”, de amikor állandóan azon jár az ember agya, hogy jaj, csak nehogy valami baja essék a gyereknek, mert már 2 perce itthon kéne lennie, az már más eszenciával kezelendő. A félelmek is többfélék lehetnek, a konkrét félelemtől: pl. a nagytestű kutyáktól kezdve a pánikszerű félelmeken át a sejtelmes, „nem is tudom, hogy mitől, de állandóan van bennem egy szorongó félelem” című érzésig.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.